2016-2017 Kış Trendleri Neler?


2016-2017 kış modası

2016-2017 kış modası

Havalar iyice soğurken kış modasında neler olacağı özellikle hanımların büyük merak konusu. Her sezonun trendlerini tarzları ile birleştirerek giyinmeyi seven hanımlar sezonun trendlerini sizlerle paylaşarak sizlere fikir vermek istedim.

Sezonun trendleri arasında olmazsa olmaz trikolar ve kazaklar yer alıyor. Trikolarda ve kazaklarda ise vazgeçilmez olan şey desenler ve detaylar olurken; özellikle omuz dekoltesi volanlar ve fırfırlar kazakları süslemeye devam ediyor. Asimetrik modeller ise sadece kazak, triko yada bluzlarda değil,etek ya da tuniklerde de ön plana çıkıyor.Uzun hırkalar,yelekler ve farklı model ve renklerde kazaklar sezonda çok şık görünüyor.

2016-2017 kış trendleri arasında tek parça şıklık diye adlandırılan tulumlar ön planda ister maskülen ister feminen bir tarzınız olsun , ama mutlaka tulumunuz olsun diyoruz. Her tarz ve kişi için tasarımcılar tulumlar tasarlayarak vitrinlerde ki yerlerine yerleştirdiler.

Kadife denilince içimizi kaplayan sıcaklık bu yıl trendlerde de kendini gösteriyor ve 2016-2017 kış modasında kadifeler ön planda yer alıyor. Farklı renklerde ve modellerde kadifeler elbise, etek ya da ceketlerde boy gösterirken özellikle kadife elbiselerle sizlerde şık ve trend olabilirsiniz.

2016-2016 kışında kürk yakalarda ya da fular gibi aksesuarlada kendini göstermeye devam ediyor. Kürk detaylı ceket ve paltolar sezonda da çok moda. Etollerde sezonda trenler arasında yer alıyor. Kürk kadar dikkat çeken bir diğer detay ise dantel oluyor. Sezonda danteller her yerde göze çarpıyor  ve trendlerde zirveyi zorluyor.

Askeri renkler  ve desenler sezonun en hit parçaları arasında yer alıyor. Kamuflaj montlar kadar haki yeşil de sezonda trendler arasında yer almaya devam ediyor. Sezonda çiçek motifleri ve mesaj veren desenlerde ön plana çıkıyor.

Oversize paltolar ,pançolar ya da bomber ceketler bu sezonda bizlerle olmaya devam ediyor. Bununla beraber pelerin ceketler sezonda oldukça trend. Trençkotlar ise bu sezonda tahtını korumaya devam ediyor. Bir de yelekler bu sezonun olmazsa olmazları arasında yer alıyor.Tabi deri ceket ve deri trençkotlar sezonun hit parçaları arasında yer alıyor.

2016/2017 kış modası denilince tek omuz modeller özellikle unutulmaması gereken parçalar arasında yer alıyor. Tek omuz gömlek, bluz ya da elbiselerle sizlerde şık ve çekici görünebilirsiniz.

Kış modasında aksesuarlarda oldukça önemli bir yer kaplıyor ve bu sezonun olmazsa olmazı choker kolye ya da tasma kolyeler diyebiliriz. Şık ve zarif görünen tasma kolyeleri mutlaka kombinlerinizde kullanmalısınız.

Sezonun ayakkabı modellerinde maskülen ayakkabılar, çizmeler ve botlar oldukça ön plana çıkarken stiletto ayakkabılar her zamanki gibi zamansız parçalar arasında yer alıyor.

2016-2017 çanta modasında ise en belirgin olan sırt çantalarının çok trend olması oldu. Dolabınızın olmazsa olmazı bir sırt çantası olmalı, bununla birlikte tarzınızı yansıtan clutch çantalar,el çantaları ve omuz çantaları sezonda da ön planda.

2016-2017  kış moda renkleri neler dediğinizi duyar gibiyim. Evet renkler, en önemli konulardan birisi soft renkler kışında özellikle gömlek, triko ve kazaklarda yani üstlerde kullanılmaya devam ediyor. Haki yeşil ve tonları kadar yeşilin hemen her tonu sezonda trendler arasında yer alıyor. Mavi  ise saks mavisi ,kobalt mavisi, nehir mavisi ve lacivert ile birlikte pek çok tonu ile vitrinlerde yerini aldı. Kırmızı ise olmazsa olmaz renklerden birisi . Bronz kırmızı, bordo , mercan rengi ve turuncu gibi kırmızının tonları kışın vazgeçilmezlerinden . Renklerde baharat renkleri ve tonları, gri ve kahve tonları oldukça trend renkler arasında yer alıyorlar.

2016-2017 Kış Modası Trendleri Galerisi:

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.